Mäkké techniky & postizometrická relaxácia (PIR)

Mäkké techniky sú špeciálne uvoľňujúce terapeutické techniky, ktoré sú veľmi účinné pri stuhnutí svalstva, blokád v určitej časti pohybového aparátu na uvoľnenie svalstva a odstránenie napätia v tkanivách

Využívajú sa predovšetkým k riešeniu bolestivých blokád v okolí chrbta, konkrétne v oblasti krčnej chrbtice, v okolí lopatiek, bedier, krížovej oblasti a taktiež účinne uvoľňujú skrátené šľachy, čo ocenia najmä športovci.

Medzi jej ďalšie pozitívne účinky patrí napríklad korekcia krvného tlaku, celková činnosť srdca – vplyvom lepšej cirkulácie krvi v organizme, ale i zlepšenie zraku a látkovej výmeny. Práve látková výmena má za následok analgetický účinok, vďaka privedeniu okysličenej krvi a odvodu toxických látok z miesta bolesti.

Postizometrická relaxácia (PIR) je liečebná metóda, ktorá sa používa pri redukovaní svalových dysfunkcií a pomáha uvoľniť skrátené svalstvo či spazmy. Počas procedúry sa daný sval uvedie do napätia a do následnej relaxačnej polohy, po ktorej sa prirodzene pretiahne. PIR metóda využíva práve zmeny medzi zvýšeným napätím a relaxáciou daného svalu, vďaka čomu príde k prirodzenému predĺženiu a následnému uvoľneniu.

Mäkké techniky + PIR (25 minút)

Bežná cena: 20€

Držitelia karty ISIC, ITIC a EURO26: 15€

Mäkké techniky + PIR (45 minút)

Bežná cena: 30€

Držitelia karty ISIC, ITIC a EURO26: 25€