Shiatsu masáž

shiatsu-masaz

Shiatsu je japonská holistická terapia s koreňmi v tradičnej čínskej medicíne a je spojená s teóriami JIN/JANG a s teóriou piatich prvkov. Táto terapia tlakom na presne určené body a jednotlivé meridiány napomáha k odblokovaniu životnej energie KI (čínsky Qi, čchi), ktorá prúdi vnútornými energetickými dráhami – meridiánmi.

Shiatsu využíva totožné energetické dráhy a body na tele, ktoré používa akupunktúra. Pri shiatsu sa však stimulujú oveľa jemnejším spôsobom – dotykom dlaní, tlakom palcov, tlakom lakťov či chodidiel. Okrem pôsobenia na body obsahuje rôzne techniky ako naťahovanie končatín na spriechodňovanie energie v kĺboch, dychové cvičenia, hnietenie, zahrievanie, vibrovanie, potriasavanie.

Shiatsu sa radí medzi masérske techniky, no vzhľadom na jej schopnosť pracovať s energiou tela ovplyvňuje energiu tela a tým povzbudzuje správnu funkciu vnútorných orgánov. Shiatsu je zameraná na liečbu človeka ako celku, kde prioritou je odstraňovanie malých zdravotných problémov ešte predtým, ako sa z nich môže vyvinúť vážna choroba.


Celotelová shiatsu (60 min.)

Bežná cena: 25 €

Držitelia karty ISIC, ITIC a EURO26: 20 €

Permanentka (10 masáží): 200€


Celotelová shiatsu (90 min.)

Bežná cena: 35€

Držitelia karty ISIC, ITIC a EURO26: 30€

Permanentka (10 masáží): 300€